موفقیت شغلی یکی از مهمترین موفقیت ها

موفقیت شغلی

موفقیت شغلی ، يكي از مهمترين و زيباترين موفقيتها است. كه آرزو و خواسته افراد زيادي از افراد جامعه ما نيز هست و براي دستيابي به اين موفقيت بزرگترين كار و اولين قدم انتخاب درست است. مسئولیت اولیه انتخاب و شروع كار اين است كه توانایی های خود را برشمارید و با خود متفکرانه بیاندیشید که از انجام دادن چه کاری لذت می برید، آرامش و لذت حاصل از روند کار مستلزم علاقه داشتن به کار است و باید همواره با میل و رغبت و خواست درونی به کار مشغول شد تا هرگز احساس خستگی در شما راه نیابد. زيرا كه زماني كه كاري را با عشق و علاقه انجام مي دهيد ، كار نمي كنيد بلكه زندگي مي كنيد، خسته نمي شويد بلكه لذت مي بريد.

کار کردن خود به گونه ای سرگرمی و لذّت و تفریح است بشرطي كه به كار و انجام كار خود علاقه داشته باشيد. با کمی  دقت به اطراف و محیط پیرامون خود در می یابید، که هر فردی در حال انجام دادن کاری است. آیا ما کارمان را دوست داریم؟ آیا ما از انجام دادن این کار لذت می بریم یا بر عکس خسته و دلزده می شویم؟ آیا فقط برای کسب درآمد این کار را انجام می دهیم؟ و…

می توان نتیجه گرفت اگر کاری با میل و خواست قلبی همراه نباشد باعث دلزدگی و خستگی مفرط می گردد و هیچ رضایت باطنی و آرامش خاطری را به دنبال نخواهد داشت. لحظه ای درباره زندگی و اهدافتان بیندیشید، آیا شما نیز طبق خواسته هایتان زندگی می کنید؟

من خود به شخصه بارها تغییر شغل و حرفه داده ام تا توانستم با توجه به خواسته هایم به شغل مورد نظرم دست یابم من راههای زیادی را امتحان کردم بعد از کلی کشمکش توانستم کار مورد علاقه ام را بیابم و با عشق و لذّت در کارم موفق بشوم. شما می توانید به ندای درونیتان گوش فرا دهید و به خواهش قلبتان پاسخ دهید. از منفی گرایی ها هراس نداشته باشید. و به شغل و حرفه ای دست بزنید که به آن علاقه دارید و آن زمان است كه شما به آرامش و موفقیت دست خواهید یافت. در آخر به شما پيشنهاد مي دهم هميشه كاري را انتخاب و شروع كنيد كه دوست داشته باشيد و اگر هم الان صاحب شغل و حرفه اي هستيد كه از آن كار لذت نمي بريد يا به اجبار آن شغل را انتخاب كرديد و راه برگشت و انتخاب كار جديدي براي شما  وجود ندارد. بهترين راه حل اين است كه نكات مثبتي كه در آن كار وجود دارد را بيابيد و سعي كنيد براي خود در آن كار علاقه و عشق ايجاد كنيد در اين صورت است كه شما در  شغل و حرفه اي خود به موفقيت مي رسيد و هيچگاه از كار خود خسته و دلزده نمي شويد.

پنج نكته مهم براي رسيدن به موفقيت شغلي

موفقترين افرادي كه داراي كسب و كارهاي كوچك هستند، پيشنهادات خود را براي موفقيت در بازار كسب و كار جهاني امروز مطرح مي كنند و در اختيار شما مي گذارند. 
طبق نظرسنجي و آمار به دست آمده از مشاغل كوچك، اداره مشاغل كوچك آمريكا (Small business Administration ) براي رسيدن به موفقيت اين ۵ نكته مهم و اساسي را ذكر مي كند: 
۱٫ آمادگي انجام کار براي ساعات دشوارتر و طولاني تر را داشته باشيد. 
۲٫ هنگام كار در اين ساعات طولاني و طاقت فرسا، مي توانيد به آموزشهاي لازم و ارتباطات شخصي خود نيز بپردازيد. 
۳٫ از تكبر و ادعا بپرهيزيد. فرقي نمي كند كه چه مقدار تخصص و آگاهي در شغل خود داريد، كسب موفقيت مستلزم پشتكار، مهارتهاي مالي، سرمايه كافي، كاركنان كارآمد و كار سخت و بسيار زياد است. 
۴٫ حداكثر كوشش و تلاش خود را براي جلب رضايت مشتريان انجام دهيد. هر قدر هم كه كسب و كار و تجارت شما كوچك باشد، اين موضوع، اهميت خاص خود را دارد. 
۵٫ هرگز قول و وعده اي ندهيد كه قادر به انجام دادن آن نيستيد. 

در حال حاضر، يك نكته مهم ديگر را نيز به ۵ مورد بالا اضافه كنيد: اگر شما از اينترنت براي ارتقا يا سرعت بخشيدن و افزايش بهره وري كسب و كار خود استفاده نمي كنيد، از عرصه رقابت به دور افتاده ايد. 

اينترنت نقش مهمي در كسب و كارهاي كوچك ايفا مي كند. افرادي كه در بازار كسب و كارهاي كوچك موفق هستند، از فناوري روز اينترنت استفاده مي كنند. با اينكه استفاده از فناوري كامپيوتر و اينترنت توسط شركتهاي موفق در سال ۱۹۹۶ گسترش پيدا كرد، اما فقط ۵۳ درصد آنها از سايت هاي اينترنتي براي كسب گزارشات و اطلاعات استفاده كرده اند و مشخص نشده است كه از اين وب سايت ها براي چه منظور خاصي استفاده شده است. تا سال گذشته، نه تنها كاربرد اينترنت در كسب و كارهاي كوچك بسيار فراگير بود، بلكه ۸۳ درصد از اين موارد بررسي شده، وب سايت هاي خاص شغل خود را دارا بودند. ميزان استفاده از شبكه جهاني اينترنت در سال گذشته افزايش بالايي داشت. افرادي كه مشاغل كوچك دارند: 

– ۱۰۰ درصد از اينترنت استفاده مي كنند. 
– ۹۷ درصد از e-mail استفاده مي كنند. 
– ۹۴ درصد وب سايت خاص خود را دارند. 
– ۵۶ درصد از تجارت الكترونيك استفاده مي كنند. 

بيش از ۵۰ درصد از صاحبان كسب و كارهاي كوچك توانايي حفاظت و نگهداري سرمايه و نقدينگي لازم براي خريد تجهيزات و ارائه خدمات لازم را بزرگترين مانع و مشكل بر سر راه خود عنوان كرده اند. در مرحله بعد تهيه ليست حقوق قرار دارد. 
۴۰% آنها در پاسخ به اين سوال كه چالش بزرگ پيش رو در آينده چه خواهد بود؟ جواب داده اند: " وضعيت ناپايدار و نامشخص اقتصادي " امري كه به نوعي به همه افراد جامعه مربوط مي شود.

مطلب پیشنهادی  پروفسور حسابی و سخنانی از زبان وی

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “موفقیت شغلی یکی از مهمترین موفقیت ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *