ویکتور فانگ

ویکتور فانگ رئیس میلیاردر شرکت لی اند فانگ

این ثروتمند با استفاده از تحصیلات دانشگاهی خود توانسته به کسب و کار معمولی مثل پخش محصولات جلوه ی بهتری بدهد و با وسعت آن به دارایی و ثروت برسد.

ویکتور فانگ (Victor Fung) که به همراه برادرش ویلیام اداره شرکت لی اند فانگ را بر عهده دارد، در سال ۲۰۱۰ از سوی مجله فوربز با ثروت ۳/۳ میلیارد دلار به عنوان دویست و هشتاد و هفتمین ثروتمند جهان معرفی شد. شرکت لی‌‌اند فانگ یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌های تجاری در هنگ‌‌کنگ است.

ویکتور فانگکواک‌کینگ در سال ۱۹۴۵ در هنگ‌کنگ متولد شد. خانواده او اهل هشان در گوانگ دانگ بودند. او برادر بزرگ‌تر ویلیام فانگ است.ویکتور فانگتحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه MIT شروع کرد و مدرک کارشناسی ارشد خود را از این دانشگاه و در رشته مهندسی برق دریافت کرد. وی سپس تحصیلاتش را در مقطع دکترا و در رشته اقتصاد کسب و کار در مدرسه کسب و کار دانشگاه ‌هاروارد ادامه داد و از این دانشگاه با موفقیت فارغ‌التحصیل شد.
پدربزرگ ویلیام و ویکتور، فانگ پاکیلیو، برای اولین بار کسب و کار خانوادگی را در حدود یک قرن پیش و در سال ۱۹۰۶ به همراه شریکش، لی تومینگ راه‌اندازی کرد. آنها از طریق این شرکت به فروش کالاهای آنتیک و ظروف چینی می‌پرداختند. پدر ویلیام، فانگ‌‌هان چو، کسب و کار پدرش را به دست گرفت و در زمانی که این دو برادر در رشته کسب ‌و کار و بازرگانی در آمریکا تحصیل می‌‌کردند، اداره شرکت لی اندفانگ را بر عهده داشت. ویلیام وویکتور فانگدر دهه ۱۹۷۰ به کشورشان بازگشتند تا سکان کسب ‌وکار خانواده را به دست گیرند.ویکتور فانگدر حال حاضر رئیس گروه شرکت‌های لی اندفانگ و برادرش‌، ویلیام مدیر این گروه است.ویکتور فانگهمچنین در گذشته رئیس آژانس حاکمیت فرودگاه هنگ‌کنگ بود. این آژانس مسئول اداره فرودگاه بین‌المللی چپ لاپ کوک، شورای دانشگاه هنگ کنگ و شورای کسب و کار پرل ریور دلتاست.

شرکت لی اندفانگ یک شرکت تجاری جهانی در زمینه تامین کالاهای مصرفی با حجم بالاست. پوشاک، بخش عمده کسب و کار لی اندفانگ را تشکیل می‌دهد؛ اما این شرکت همچنین منابع ورود کالاهایی مثل کالاهای مربوط به مد، مبلمان، هدایا، کالاهای دست‌ ساز، لوازم خانه، اسباب بازی، کالاهای ورزشی و کالاهای مسافرتی را پوشش می‌ دهد. این شرکت به عنوان یک شرکت مدیریت زنجیره تامین در میان بسیاری از تولیدکننده‌ها و کشورها شناخته می‌شود. شرکت همچنین کار طراحی و توسعه محصول، تامین مواد خام، برنامه‌ریزی و مدیریت تولید، تضمین کیفیت و ارسال مدارک به اتحادیه‌های حمل کالا را انجام می‌دهد. این شرکت اخیرا به عنوان یک مامور خرید با وال مارت به توافق رسیده است و همچنین یکی از تامین‌‌کنندگان شرکت تارگت است.
شرکت لی اندفانگ که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ واقع شده در سال ۲۰۰۹ درآمدی بیش از ۱۶ میلیارد دلار داشت. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار نفر در بیش از ۴۰ کشور دنیا برای این شرکت مشغول به کار هستند.
ویکتور فانگتاکنون موفق به دریافت چندین جایزه همچون مرد سال هنگ‌کنگ در کسب و کار در سال ۱۹۹۵، یکی از ۲۵ مدیر برتر مجله بیزینس ویک در سال ۱۹۹۵ مرد سال مجله فوربز آسیا در زمینه کسب و کار در سال ۲۰۰۵، یکی از قهرمانان آسیا از سوی مجله تایم آسیا و غیره شده است.

مطلب پیشنهادی  ژوزفین

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “ویکتور فانگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *